שביתה ביום ראשון: הלימודים יתחילו מאוחר בשעתיים

השביתה הגדולה של ההסתדרות יוצאת לדרך במחוז ירושלים שהלימודים ביום ראשון הקרוב יפתחו בשעה: 10:00 * בין הישובים גם העיר בית שמש * בתי הספר של החינוך המיוחד ובשאר המחוזות יפתחו כרגיל

הסתדרות המורים הודיעה לפני זמן קצר שביום ראשון, הלימודים במחוז ירושלים יחלו בשעה 10:00. כידוע, העיר בית שמש נמצאת במחוז ירושלים וגם בה צפויים הלימודים להתחיל מאוחר.

בהודעה שנשלחה לפני זמן קצר על ידי הסתדרות המורים, נכתב שההסתדרות ממשיכה בעיצומים לנוכח הזלזול וההתעלמות של שר האוצר, אביגדור ליברמן ופקידי משרדו בגיבוש הסכם שכר לעובדי ההוראה. הסכם שימנע את הנטישה שמובילה לקריסת מערכת החינוך. הלימודים בכל מוסדות החינוך במחוז ירושלים – בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים – יחלו בשעה 10:00. בשאר המחוזות יתקיימו לימודים כרגיל. במוסדות החינוך המיוחד יתקיימו לימודים כרגיל.

בהסתדרות המורים מזהירים כי אם פקידי האוצר לא יעבירו הילוך במו”מ על הסכם השכר העיצומים יוחרפו. “אנחנו מתאפקים ומתחשבים בציבור ההורים כרגע, אבל אנחנו מציעים לשר האוצר ופקידי משרדו לא להעמיד אותנו במבחן. לא נהסס להחריף אם נידרש”, אמרה יפה בן-דויד. היא הוסיפה כי “התעלמות הממשלה מקריסת מערכת החינוך מפחידה. איפה שרי הממשלה? איפה ראש הממשלה? חוץ משרת החינוך אף אחד לא מתייחס למשבר הזה. מדובר במשבר לאומי. מערכת החינוך מדממת ופקידי האוצר מגישים לנו פלסטר.

 

רשימת הישובים והמועצות האזוריות בהם יתקיימו העיצומים ביום ראשון:

אבו גוש, אפרת, בית אריה (עופרים), בית אל, בית שמש, ביתר עלית, בקעת הירדן, גבעת זאב, גוש עציון, הר אדר, חברון, ירושלים, מבשרת ציון, מגילות, מודיעין מכבים-רעות, מודיעין עלית, מטה בנימין, מטה יהודה, מעלה אדומים, מעלה אפרים, קריית ארבע, קריית יערים.

 

מרחבי האתר
חדשות בית שמש

Bקצרה עם הרב בנימין מנדלסון

שליח חב”ד הרב בנימין מנדלסון בן 35, נולד בלוד ומתגורר בעיר מעל חמש עשרה שנה. למד בישיבות חב”ד בלוד, מגדל העמק, וניו יורק בבית מדרשו של כ”ק האדמו”ר מילובאוויטש, שם גם השלים את לימודי ההסמכה לרבנות. יש לו ב”ה חמישה ילדים. ואת ציון הדרך בחייו הוא רואה בקבלת השליחות ברמה ג’ בבניית וייסוד הקהילה במקום

לידיעה המלאה »
דילוג לתוכן