שלטי הפרדה. צילום: 418

מעלים הילוך במאבק בשלטי הצניעות בעיר

המשנה ליועמ"ש מעלה הילוך במאבק נגד שלטי הצניעות הנתלים ומוצבים בעיר. מצלמות המשמשות את העירייה תחוברנה לתחנת המשטרה המקומית כך שיוכלו לשמש גם לצורכי אכיפה משטרתית.

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט ציבורי מנהלי), גיל לימון, בתיאום עם עיריית בית שמש ומשטרת ישראל, משרטט שורה של צעדים לצמצום תופעת שלטי הצניעות וכתובות הגרפיטי המדירות נשים בעיר.

מהלך זה נעשה בעקבות החלטת בית המשפט העליון מחודש יולי 2021, שהורתה לגורמי אכיפת החוק לתאם את פעולתן בנושא, בשיתוף עם היועץ המשפטי לממשלה.

בישיבות שהתקיימו בנושא בראשותו של המשנה ליועץ סוכם, בין היתר, כי מצלמות המשמשות את עיריית בית שמש תחוברנה לתחנת המשטרה המקומית כך שיוכלו לשמש גם לצורכי אכיפה משטרתית; כוחות שיטור עירוני יגבירו נוכחות באזורים מועדים לפגיעה ולמופעי הדרה בעיר; העירייה תשקול למנות גורם ייעודי שיהיה אמון על מניעת הדרת נשים וישמש כתובת לפניות וליוזמות בנושא; והעירייה תבחן הצבת שלטים מטעמה המסבירים כי המרחב הציבורי פתוח לכולם ללא הגבלה. 

בנוסף, המשטרה תפעל לחקור תלונות שעניינן תליית שלטים מדירים ותנסה לאתר את המארגנים העומדים מאחורי תליית השלטים וריסוס גראפיטי.

לנוחותכם מצ”ב גם מכתב שנשלח למרכז הרפורמי לדת ומדינה בנושא היבטי אכיפה נגד הצבת שלטי צניעות בבית שמש.

מרחבי האתר
חדשות בית שמש

חשוד נוסף בחשד לשוחד בחירות נעצר בעיר

חקירת חשד לשוחד בחירות בבית שמש: חשוד נוסף תושב בית שמש נעצר לחקירה במחוז ירושלים במשטרה, בחשד לשוחד בחירות וקבלת דבר במרמה. עפ״י החשד הוא הציע כסף לאזרחים שבחרו שלא לבחור, זאת בתמורה להצבעה למועמד מסויים.

לידיעה המלאה »
דילוג לתוכן