ראש מדור תאונות דרכים (רמת"ד) מחוז ירושלים, פקד ניר פנחס. צילום: דוברות המשטרה

מעצר עד תום ההליכים לנהג השיכור שהסיע תלמידים בעיר

בית המשפט נענה לבקשת המשטרה, והאריך עד תום ההליכים את מעצרו של הנהג השיכור, שנתפס שבוע שעבר כשהוא מסיע תלמידים בעיר תוך שהוא מזגזג על הכביש.

בתום חקירת בוחני תאונות הדרכים של משטרת ישראל, הוגש כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד נהג הסעות ילדים שנתפס בבית שמש נוהג בהשפעת אלכוהול. לפני שנעצר התברר שהסיע עשרות ילדות, היה מעורב בתאונת נזק, סיכן את משתמשי הדרך ולמרבה המזל לא נפגע אף אדם ממעשיו.

מחקירת בוחני התנועה של משטרת ישראל ועל פי כתב האישום, עלה כי בשבוע שעבר (שלישי) הסיע הנאשם עשרות ילדות גן בליווי צמד גננות מהחווה החקלאית שבאזור בית שמש אל אחת השכונות בעיר. כבר בתחילת נסיעתו, נהג הנאשם בפזיזות רבה, בלם בלימות פתע רבות, נסע במהירות שאינה מתאימה לתנאי הדרך ועוד.

בהגיעו לכיכר תנועה שהייתה בדרכו, התנגש בגדר הבטיחות ולאחר מכן נסע לאחור והתנגש באוטובוס אחר שהיה מאחוריו. כאשר ביקש נהג האוטובוס הנפגע את פרטיו, בחר הנאשם להמשיך בנסיעה תוך שסיכן את הנהג המעורב שנאלץ לסגת לאחור בכדי שלא להיפגע. לאחר מכן, המשיך הנאשם ועזב את המקום בנסיעה פרועה בו בזמן שעשרות ילדות קטנות יושבות באוטובוס אותו נוהג והחלו בוכות, ובהמשך נסיעתו סטה מהנתיב ועלה על אי תנועה תוך שפגע בעצים.

בשלב זה הורתה הגננת לנהג לעצור את המשך נסיעתו על מנת שירדו הנוסעות מהרכב. בתגובה, עצר הנאשם את האוטובוס באמצע הכביש ורק לאחר זמן ממושך הצליח ללחוץ על כפתור פתיחת דלת האוטובוס והנוסעות המבוהלות ירדו.
בשלב זה חייגה הגננת אל מוקד המשטרה ודיווחה על המקרה ולמקום הוזעקו שוטרים שהחלו בסריקות.

לאחר שהנוסעות ירדו, המשיך הנהג בנסיעה מהירה ופראית תוך שכמעט פגע בילד שעמד בסמוך למעבר החצייה בדרכו של הנהג, והאוטובוס המשיך עד רחוב הקישון בעיר שם נעצר על ידי השוטרים. כשפגשו בו, התקשה הנהג לתקשר עם השוטרים ולהשיב לשאלותיהם נוכח העובדה שהיה שרוי בגילופין.

בבדיקה באוטובוס, איתרו שוטרי תחנת בית שמש בקבוק אלכוהול ובבדיקת “נשיפון” התקבלה תוצאה של 1,010 מיליגרם בליטר אוויר נשוף, תוצאת מדידה הגבוהה פי 10 מהמותר במקרה זה.

לאחר תחקור בשטח, הועבר הנהג לחקירת בוחני התנועה במחוז ירושלים ומעצרו הוארך. היום הוגש נגדו כתב אישום חמור לצד בקשה למעצרו עד תום ההליכים על ידי התביעה המשטרתית.

מרחבי האתר
דילוג לתוכן