נתיב החסד. צילום: 418

נתיב החסד ישלמו פיצוי ללקוחות בסך חצי מיליון ש”ח

רשת המזון 'נתיב החסד' תפצה את לקוחותיה בסכום של 500 אלף שקלים כהטבה כספית באמצעות הפחתה של עשרה מוצרים בסיסים הנמכרים בחנויות שברחבי הארץ ובכלל זה ברשת שבעיר בית שמש.

רשת המזון ‘נתיב החסד’ תפצה את לקוחותיה בסכום של 500 אלף שקלים כהטבה כספית באמצעות הפחתה של עשרה מוצרים בסיסים הנמכרים בחנויות שברחבי הארץ ובכלל זה ברשת שבעיר בית שמש.

החלטה זו התקבלה במסגרת הסכם פשרה שקיבל תוקף פסק דין, במסגרת תביעה ייצוגית שהגיש ריק רוזנטל.

על פי כתב התביעה, הסכום במקור עמד על שניים וחצי מיליון שקלים, כשהטענה הייתה שהרשת מפרה במשך שנים ובאופן גורף את החובה להציג לצידם של המוצרים הנמכרים על ידה את מחירם ביחס ליחידות מידה, ובכך היא פוגעת ביכולתם של לקוחותיה לבצע השוואה פשוטה של מחירי המוצרים, תוך שהיא מתעשרת שלא כדין.

לטענת התובע הוא פנה אל הרשת בפניה מוקדמת בניסיון שלא להגיע לתביעה ייצוגית, אך הנתבעת לא השיבה לפנייתו ובשל כך החליט לתבוע.

בדיון ראשון שהתקיים לפני שמונה חודשים ביקשה רשת ‘נתיב החסד’ לדחות את הדיון לצורך השלמת עבודה בהכנת התשובה. בית המשפט קבע נתן זמן לפנים משורת הדין והאריך את מועד התשובה. לפני שבעה חודשים הוגשה התשובה, שבה טענו בנתיב החסד’ כי העותר לא הוכיח קיומה של קבוצה ואף לא הוכיח קיומה של עילת תביעה אישית. בתשובתה של הרשת נטען כי רובן המכריע של התמונות שבעתירה היה בהן כדי לשקף סימון מחירים בתקופת מבצע.

מנגד טען העותר כי כל סניפי הרשת נעדרו סימון באופן גורף, במכירה רגילה, במכירה מיוחדת, בתפזורת, באריזה מראש ובכל דרך שהיא וכי לא היה מדובר בחריגה אלא התעלמות מוחלטת מדרישות הדין.

לפני שישה חודשים התקיים דיון נוסף שבו הודיעו הצדדים כי הם עובדים על הסכם פשרה. לפני חמישה חודשים הודיעו כי נחתם הסכם פשרה, ובשבוע שעבר קבע בית המשפט כי הוא מקבל את הסכם הפשרה, ולפיו קבוצת התובעים תוגדר ככל לקוחות ‘נתיב החסד’ שרכשו מוצרים שלא נוצג מחירם ליחידת מידה כנדרש על פי הדין, בשבע השנים שקדמו להגשת בקשת העתירה ועד לקבלת ההסדר.

עוד הוחלט כי מכיוון שיש קושי לזהות את חברי הקבוצה באופן פרטני, הפיצוי יוענק לכלל ציבור הלקוחות ולא באופן מובחן. על פי ההחלטה בתוך עד 12 חודשים מהמועד שעליו יוחלט, תעניק ‘נתיב החסד’ הטבה כספית בסך של חצי מיליון שקל, באמצעות הפחתה של מחירם של עשרה מוצרים הנמכרים בהיקפים משמעותיים, כשהפחתת המחיר על המוצרים תיעשה ברציפות ועד שהפיצוי ימוצה במלואו.

עוד הוחלט כי הרשת תשלם 81 אלף שקלים שכר טירחה לעו”ד של העותר, ו-21 אלף שקלים לעותר.

מרחבי האתר
דילוג לתוכן