נהג הכריח בחור ישיבה להצטלם ולומר “אני שונא יהודים”

נהג ערבי החשוד כי הכריח בחור ישיבה להצטלם ולומר כי הוא שונא יהודים, אוהב ערבים ולא יילך לכותל כי יחטוף מכות. הנהג אותר ונעצר אמש בדיון בבית המשפט החליט השופט לשחררו למעצר בית.

נהג ערבי בחברת סופרבוס בבית שמש, נעצר אמש (שני) לחקירה בעקבות תלונה שהוגשה נגדו על כך שתיעד בחור חרדי שהיה לבדו באוטובוס, והכריח אותו לומר כי הוא אוהב ערבים ושונא יהודים.

המקרה החמור אירע אתמול (שני) בשעה שש וחצי בבוקר, שעה שהבחור נסע לישיבה וכאשר היה לבדו באוטובוס במקום שומם, הנהג ניגש לבחור ושאל אותו אם הוא אוהב יהודים וזה השיב לו בחיוב. בתגובה אמר לו הנהג כי עליו להגיד שהוא שונא יהודים ואוהב ערבים, כשלאורך כל הזמן הוא מתעד את הבחור.

בנוס, ביקש מהבחור לומר כי הוא אוהב ערבים וידוע לו שאם יילך לכותל המערבי, הוא יחטוף מכות. הבחור שחשש לחייו שיתף פעולה עם הנהג, וכאשר ירד סיפר להוריו על החוויה הקשה שעבר.

הוריו ירדו עימ ולמשטרת בית שמש והגישו תלונה, שבעקבותיה נפתחה חקירה מהירה בה נעשתה פנייה לחברת סופרבוס בכדי לאתר את הנהג. החברה שיתפה פעולה, ולאתר לדעת אף נודע כי המשטרה גבתה את צילומי האבטחה של האוטובוס שאכן הוכיחו כי במשך כשלוש דקות הנהג עמד מול הבחור כשהוא מתעד אותו.

אתמול בערב נעצר הנהג, ומכשירו הסלולרי נבדק אולם הוברר כי הסרטון נמחק, ובשל כך הוחלט להעביר את המכשיר למעבדה על מנת לבצע שחזור. עוד נודע כי בחקירה טען הנהג כי כלל לא דרש מהבחור לומר את הדברים, אלא כל הויכוח ביניהם היה אודות מסיכה על הפנים. בשיחה עם אחד מקרוביו של הבחור, הוא סיפר לאתר לדעת כי הוא היה בטראומה של ממש, בכה ורעד לאחר המקרה.

מהמשטרה נמסר כי משטרת ישראל פתחה אתמול בחקירה בעקבות פרסום אודות חשד כי נהג רכב ציבורי בבית שמש, צילם קטין שנסע ברכבו תוך שאילץ אותו לומר אמירות שנאה על רקע גזעני. בפעילות המשטרה אתמול אותר הקטין (15) ונגבתה עדותו. בהמשך, אותר הנהג ונחקר במשטרה..

מחברת סופרבוס נמסר כי עם קבלת המידע החל בירור מעמיק של נסיבות המקרה כשבד בבד הנהג הושהה מעבודתו עד לבירור הנסיבות. יודגש כי החברה רואה בחומרה כל מקרה אלימות על כל סוגיה.

במהלך הדיון בבית המשפט, אמר נציג המשטרה כי הנהג חשוד באיום על קטין שנכפה עליו לומר אמירות גזעניות. עוד נאמר כי ישנם שתי פעולות חקירה הנדרשות לעשות.

בתום הדיון החליט השופט שלא להיענות לבקשת המשטרה לעצור את הנהג ל-48 שעות, והורה לשחררו בתנאים, בהם להתייצב לכל חקירה, איסור יצירת קשר עם הקטין או בני משפחתו. מעצר בית מלא בביתו שבראס אל עמוד, התחייבות של 5,000 שקלים לצד ערבות צד ג’ בסכום זהה.

מרחבי האתר
דילוג לתוכן