השימוש בתמונה על פי סעיף 27א.

בד”ה: הרב אברהם שמעון ברזבסקי ז”ל

ברוך דיין אמת. במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים נפטר הרב אברהם שמעון ברזבסקי ז"ל, תושב העיר שהתמוטט השבוע במהלך שמחת שבע ברכות לבנו, ומנהל בפועל של וועד הכשרות של בד"ץ העדה החרדית.

ברוך דיין אמת. במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים נפטר הרב אברהם שמעון ברזבסקי ז”ל, תושב העיר שהתמוטט השבוע במהלך שמחת שבע ברכות לבנו. בעת פינויו למרכז הרפואי הוא עבר החייאה שצלחה, אולם מצבו היה קשה מאוד והבוקר (רביעי) השיב נשמתו לבורא.

הרב ברזבסקי ז”ל שימש כגזבר ראשי ומנהל בפועל של וועד הכשרות של בד”ץ העדה החרדית, והוא בן 58 בלבד. הוא התגורר ברחוב בן קיסמא, ומכריו מספרים על דמות של תלמיד חכם וירא שמים מופלג, חסיד ירא ושלם. “פטירתו הטראגית והפתאומית, הותירה המומים עד כאב”, מספרים רבני וועד הכשרות.

את תפקידו בוועד הכשרות הוא עשה בנאמנות קרוב ל-25 שנים, עמד בקשרי הכשרות עם מנהלי המפעלים בתבונה וברגישות, כך גם דאג תמיד לטובת עובדי הכשרות המונים כיום למעלה מ-500 משגיחי כשרות והתמסר לכל תנאיהם כדי שיוכלו לבצע את תפקידיהם ביעילות.

הוא זכה לאמון נדיר מגדולי הרבנים בהעדה החרדית, ואף זכה לקשר קרוב עם גדולי האדמו”רים וראשי הישיבות שליט”א בכל ענייני הכשרות שהעסיקו את המגזר החרדי.

ידידיו שעבדו עימו בוועד הכשרות סיפרו לאתר 418 – חדשות בית שמש, כי הרב ברזבסקי זצ”ל היה קשוב לכל ענייני הכשרות המתפתחת בזמנינו והיה שליחם של רבני וועד הכשרות לשאר גדולי ישראל, כשבין השאר נזקף לזכותו שיפור תנאיהם של מורי ההוראה בציבור החרדי.

“בתקופת ניהולו בוועד הכשרות, הוא היה שותף לתנופת התפתחות נרחבת במערך הפיקוח ובמערך ההשגחה, הרחבת תקני המשגיחים וחיזוק ההקפדה על מסורת הכשרות בדרך המסורה של גדולי ירושלים, התאפיין בניהול נעים וסבר פנים יפות והיה קשוב לצרכי כל משגיח באופן אישי, רבני וועד הכשרות התבטאו עליו כי “יראת שמים בפיננסים אפשר ללמוד אצל אברהם שמעון””.

היה נכדו של הבעל תפילה המיתולוגי של ברסלב, הרה”ח יעקב זאב ברזסקי זצ”ל, והותיר אחריו דור מבורך. הלווייתו תצא בשעה 4 ורבע מבניני זופניק בירושלים להר הזיתים.

מרחבי האתר
דילוג לתוכן