צילום: דובורת המשטרה

הרכבים השרופים מה-7 באוקטובר הגיעו לבית שמש

שרידי כלי הרכב הממוגנים של יחידת מתפ״א שנפגעו ב 7 באוקטובר בקרב בקיבוץ בארי הופקדו היום למשמורת בבית המורשת של משטרת ישראל בבית שמש.

שרידי כלי הרכב הממוגנים של יחידת מתפ״א שנפגעו ב 7 באוקטובר בקרב בקיבוץ בארי הופקדו היום למשמורת בבית המורשת של משטרת ישראל בבית שמש.

היום 12.5.24, ערב יום הזיכרון, הובאו שרידי הרכבים לתצוגת קבע ייחודית המוקמת בבית מורשת המשטרה לזכר אירועי ה 7 באוקטובר ומלחמת ״חרבות ברזל״.

מדובר בתצוגה להנצחת סיפורי הגבורה של שוטרי ושוטרות משטרת ישראל, אשר עמדו כחומה בצורה עת פלשו מחבלי חמאס-דאעש לתוך מדינת ישראל.

כאמור, היום הובלו למוזיאון שרידי שני כלי רכב ממוגנים מדגם “תן” של יחידת מתפ”א, שנפגעו מטילי R.P.G בעת הלחימה בקיבוץ בארי ביומה הראשון של המלחמה. בקרב בבארי איבדה היחידה שמונה לוחמים, תוך שהם מסתערים בחירוף נפש, חותרים למגע למול המחבלים הנתעבים ואף מחסלים עשרות מהם.

בימי הלחימה נשמרו כלי הרכב בקפידה במחלקת התחבורה של מדור התמיכה הלוגיסטית במשטרה.

מפקד בית המורשת, סנ”צ שלומי שטרית:
נפלו בחלקנו חובה וזכות גדולות, לשמר את מורשת המשטרה במלחמת “חרבות ברזל”. כלי הרכב האלה מסמלים את הגבורה, החתירה לניצחון, הנחישות והרעות של השוטרים והשוטרות, מכל יחידות המשטרה, שפעלו החל מהדקות הראשונות בשבעה באוקטובר. אנחנו נדאג להציג את כלי הרכב, לצד פריטים וסיפורים נוספים, באופן שיכבד את זכר הנופלים וינחיל לדורות הבאים את הערכים, עליהם מבתססת משטרת ישראל.

מפקד יחידת מתפ״א, נצ”מ איל ראון סיפר על גבורת לוחמיו: “האירוע הזה של הבאת שרידי כלי הרכב פה למוזאון המשטרה בבית שמש והכנסתם לשרשרת המייצגים ההיסטורים של משטרת ישראל, זה אירוע מרגש מאוד עבורי ועבור יחידת מתפ”א.
ביום ה7 באוקטובר עם פרוץ הלחימה כלל לוחמי היחידה לחמו בעשרות זירות במחוז דרום בכדי להציל כמה שיותר חיים של אזרחי ישראל. הכלים האלה ישמשו לזיכרון הלוחמים ולא פחות מכך למורשת של גבורה אדירה שתלמד עוד שנים ארוכות.”

מרחבי האתר
דילוג לתוכן