גולדקנופף בבית שמש: עוקץ את דגל התורה

שעה אחרי החתימה של דגל התורה עם שלומי אמונים לגבי בית שמש, השר גולדקנופף עוקץ את דגל התורה בטקס בבית שמש. צפו בקטע.

שר השיכון יצחק גולדקנופף השתתף הערב בטקס הנחת אבן הפינה  בעיר, ועקץ את דגל התורה על כך שאינם עומדים במילתם ונצמדים להסכמים שחתמו בעבר. גולדקנופף אף הזכיר בדבריו את מרן הגרי”ש אלישיב זצוק”ל, שדיבר בנוגע להסכמים.

את דבריו בנושא זה פתח השר גולדקנופף ואמר כי הוא: “רוצה להתייחס לנושא בעל חשיבות עליונה. הכוח של עבודה משותפת בעולם שמתמודד כל הזמן עם דעות מגוונות ואינטרסים מנוגדים חיוני שנאמץ שיתוף פעולה וכבוד אחד לשני”.

בהתייחסו להטלת הוטו על זייברט אמר: “הטלת ווטו על נציג ציבור אולי נראית ככלי חזק, אך זו לא הדרך הנכונה והטובה. במקום זאת, עלינו לשאוף לדיאלוג לעסוק, על הכל ניתן לגשר, אפשר לשבת בחדר אחד ולהגיע להבנות על הכל ולהביא את הטוב ביותר לציבור ששלח אותו לשרת אותו כנציגים שלו. ידועה אמרתו של הגרי״ש אלישיב זצ״ל ״אם יש הסכם צריך לכבד אותו ואם לא נכבד אותו אז גם הסכם קידושין לא יהיו קידושין״.

קודם לכן התייחס גולדקנופף למרקם האנושי בעיר בית שמש ואמר כי יש לשמור על האחדות המבורכת של בית שמש. “זו עיר שיכולה להיות סמל ודוגמא כיצד ניתן לחיות זה לצד זה, וכל זה יש לזקוף חלק גדול מכך לראש העיר עליזה בלוך”.

מרחבי האתר
דילוג לתוכן