אחרי שנים של עיכובים ודחיות: קניון ‘השדרה’ ייפתח לציבור ● כל הפרטים

קניון השדרה נבנה וממוקם בלב השכונות החרדיות של רמות בית שמש. בניית הקניון הסתיימה לפני כשנה וחצי ולמרות הכל הקניון עמד שומם ובעלי חנויות רבים המתינו לפתיחתו. בימים האחרונים הודיע הנהלת הקניון על התחלת פעילות לקהל הרחב

מדובר במרכז חדשני ומסחרי היושב על כ-23,000 מ”ר ועתיד לתת מענה החסר כיום לכלל תושבי השכונות החרדיות של רמות בית שמש עם מגוון חנויות לציבור החרדי, רשתות, קופות חולים, סניפי בנקים, חנויות אופנה והלבשה, אוכל ומזון, יודאיקה, רשתות וחנויות המותאמת למגזר החרדי ולצרכיו הרבים כגון, זויה, קידישיק, משכן התכלת, סילברמן, ועוד. כמו כן יפתחו מגוון חנויות של רשתות ארציות המעוניינות לעבוד עם המגזר החרדי.

כיום, הקניון היחיד הקיים בעיר בית שמש הוא מתחם ביג הנמצא בכניסה לעיר, מה שמצריך נסיעה של עשרים דקות ברכב פרטי וחצי שעה בתחבורה ציבורית. בעיה נוספת הקיימת במתחמים האחרים היא בעיות בנושא צניעות או כשרות עבור משפחות חרדיות שלעיתים נמנעות מלהגיע בגלל אי התאמה לאופי והמרקם של המגזר החרדי.

בשנים האחרונות עם ההתפתחות המואצת של השכונות החרדיות והגעה מאסיבית של משפחות צעירות חדשות תוך התבססות קהילות גדולות של תושבים אנגלו-סקסים  הקהילה החרדית בעיר בית שמש חיפשה לעצמה פתרונות בילוי וקניה באווירה חרדית כשלא מעט תושבים חרדים נאלצו לכתת רגליהם לבני ברק או לירושלים כדי לצאת לחוויית קניה באווירה מותאמת לקהילה ולצרכים המיוחדים של הציבור בחרדי.

קניון השדרה יביא עמו מרכז מסחרי רחב ידיים באווירה חרדית עם חנויות ומזון בכשרות מהודרת כשגם הרשתות הגדולות מותאמות לאופי והווי הלקוחות. בעלי קניון השדרה אומרים כי מדובר במרכז מסחרי חדשני ביותר, עם שפע מקומות חניה באווירה מותאמת עבור הציבור החרדי והמיקום המרכזי שלו נותן לו יתרונות רבים, הן בקרבתו לשכונות, והן בהיצע המותאם לאופי וההווי החרדי.

בחודש פברואר 2023 מינתה חברת היי טאואר בעלת חברת הניהול של הקניון את גדי שטרן כמנכ”ל הקניון. שטרן המתמחה כבר 30 שנה ועם רקע וניסיון עשיר בליווי רשתות שיווק קמעונאיות וניהול קניונים בארץ ובחו”ל. בניגוד לתחזיות, שטרן הצליח לעשות את הבלתי ייאמן ותוך מספר חודשים מאז שקיבל את המתחם לידיו, יצר שליטה מלאה על תמהיל החנויות בקניון. כל החנויות ובעלי החנויות חתומים על חוזה ניהול כמקובל בכל הקניונים בישראל מה שמאפשר לשטרן לוודא ניהול מקצועי שיביא לתפעול מקצועי ולהצלחת הקניון.

כבר כעת הצליח שטרן להביא למצב בו נמצאות כ-50 חנויות בשיפוצים מתקדמים, החל מחנויות של רשתות זויה, קידישיק, משכן התכלת, אופטיקה סילברמן, רמי לוי, קופ”ח כללית, בנק לאומי, בנק מזרחי טפחות ועוד, מה שיהפוך את הקניון למסחרי שוקק חיים שעתיד לשנות את הרגלי הבילוי של תושבי השכונות בבית שמש.

לדברי שטרן תוכניות התמהיל שלו מתבססת על 45-50% של רשתות מהמגזר החרדי, 50% מהתמהיל יהיו רשתות ארציות מוכרות שפונות גם למגזר החרדי והשילוב הנכון יהפוך את הקניון לחוויה מושלמת עבור המשפחה החרדית ובכלל.

 

מרחבי האתר
בקהילה

פרוש באירוע נציגי הקהילות החסידיות: “קיבלנו פה 2,000 קולות יותר” • תיעוד

נציגי סיעת ‘כח’ במועצת העיר אירחו את נציגי 80 הקהילות החסידיות ואנשי ירושלים לסעודת ראש חודש חגיגית לשיח משותף על התוכניות • השר מאיר פרוש: “הדרך של תנועת ‘שלומי אמונים ומחזיקי הדת’ בשירות לציבור היא שאנחנו מחויבים לציבור במהלך כל הקדנציה, ועל כן אך טבעי שנתכנס לעדכן על העשייה ונשמע מה עוד צריך לעשות עבור הציבור”

לידיעה המלאה »
דילוג לתוכן